Obec Ždiar Vám oznamuje, vzhľadom na vyhlásený núdzový stav v dôsledku pandémie Covid–19, že zasvietenie vianočného stromčeka s kultúrnym program  sa neuskutoční pri rímskokatolíckom kostole za účastí predovšetkým detí a Vás občanov našej obce.

Obec aj napriek stavu v akom sa nachádzame, chce prispieť k mikulášskej atmosfére a blížiacich sa Vianoc hlavne pre žiakov MŠ a ZŠ na sviatok nasledovne :

  • Vianočná výzdoba bude zasvietená okolo 16.00 hod., 5.12.2021.
  • Obec Ždiar zabezpečila pre každého žiaka ZŠ a MŠ mikulášsky balíček, kde si školáci nájdu sladké prekvapenia.
  • Mikuláš so svojim sprievodom na koči sa na svoju cestu vydá z Bachledovej doliny o 15.00 hod. a bude pokračovať od začiatku obce okolo 16. 00 hod. po hlavnej ceste I/66 po križovatku ciest I/66 s obecnou cestou k starému obecnému úradu. Od križovatky ciest I/66 s obecnou cestou k starému obecnému úradu pôjde po obecnej ceste až na koniec obce pod Strednicou.

Ak žiaci ZŠ s MŠ sa chcú stretnúť s Mikulášom a jeho sprievodom na koči a chcú dostať sladké  prekvapenia od Mikuláša budú musieť stať na spomínanej trase na chodníku okolo cesty I/66 alebo na okraji obecnej cesty. Pekná básnička alebo pesnička pripravená pre Mikuláša bude vítaná.