Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej základnej školy už tento štvrtok – 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť. Zbierku môžu podporiť všetci žiaci, zamestnanci školy i rodičia pri vstupe do školy v čase 7,15 – 8,00h, potom sa dobrovoľníci zo školy presunú aj do niektorých častí obce, kde ich spoznáte podľa dobrovoľníckych tričiek a označenej pokladničky. Zároveň môžu prísť aj priamo k vám do zariadení či inštitúcií, stačí kontaktovať pani učiteľku Zuzanu Halčinovú cez edupage, príp. na t. č. 0910 399 684.

Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk

Na Slovensku ich totiž ročne pribúda približne 40 000 a každý z nás pozná niekoho, koho zasiahlo toto náročné ochorenie.

Liga proti rakovine Vás srdečne pozýva na bezplatné preventívno-edukačné aktivity, kde môžete získať užitočné a praktické informácie k prevencii onkologických ochorení.

Prevencia je krok ku zdraviu, nájdite si i Vy chvíľku času a navštívte preventívny stánok 18. apríla na Deň narcisov v čase od 12:00 do 18:00 v mestách

Bratislava  – OC Nivy,Eurovea, Avion, Vivo

Košice–OC Aupark,

Martin – OC Galéria

Banská Bystrica–OC Európa

 

 

 

Ďakujeme, za vašu spolupatričnosť a podporu.