Zažite Bachledku, celoročné horské stredisko pre všetkých

Bachledka – sloboda, pokoj, tradície a adrenalín. V celoročnom horskom stredisku Bachledka Ski & Sun okúsite zážitky obyčajné, neobyčajné aj adrenalínové. Na svoje si príde každý.

Stredisko sa nachádza na hranici Pieninského a Tatranského národného parku v Spišskej Magure. Bachledka sa ako prvé slovenské stredisko rozhodla ísť ekologickou cestou, preto tu počas návštevy nenatrafíte na plastové suveníry, papierové utierky na ruky, koše na zmesový odpad či jednorázový reštauračný riad. Nalaďte sa na zeleno a pripravte sa na množstvo zážitkov v lone prírody. Nezabudnite pritom na starých rodičov či imobilných členov rodiny. Väčšina strediska je bezbariérová, preto si výlet užijú v pohodlí všetci.

Hlavným lákadlom Bachledky je už tretí rok Chodník korunami stromov nachádzajúci sa na hrebeni Spišskej Magury. Ten Vás miernym stúpaním dostane až do výšky 24m odkiaľ môžete pozorovať život v lese zhora, obdivovať vrcholy Belianskych Tatier, či malebné Zamagurie. Zakončený je 32 m vysokou vyhliadkovou vežou, na vrchu ktorej Vás prekvapí adrenalínová sieť. Cestu nadol si môžete skrátiť na pár sekúnd použitím 67 m dlhého suchého toboganu. Samotná prechádzka Chodníkom je nie len zážitková, ale i hravá a náučná, keďže cestu obohacujú edukačné zastávky a zábavné interaktívne hry pre deti. Nezabudnite ju zakončiť dobrým obedom v novej reštaurácii PANORAMA Bachledka. Prekvapí Vás už jej samotná architektúra, keďže šikovní architekti schovali stavbu do svahu. Reštaurácia je plne bezbariérová a priateľská k deťom. Jej súčasťou je veľký detský kútik, ale aj iné pomôcky a služby pre rodiny. Na vrchol Spišskej Magury Vás vyvezie rýchlo a pohodlne nová kabínová lanovka premávajúca z Bachledovej doliny.

V areáli Bachledky nájdete i ďalšie rodinné atrakcie.  Zvezte sa s vetrom vo vlasoch najdlhšou bobovou dráhou v Tatrách, spustite v kolese lúčnym toboganom alebo vyskáčte na veľkých trampolínach. Najmenších potešia dve detské ihriská i prázdninový program s animáciami a sokoliarmi. Následne sa spolu môžete vybrať na prechádzku náučným chodníkom k Jezerskému jazeru s bobrou hrádzou alebo objaviť tajomstvo Gorgyho elixíru života v lesnej pátračskej hre.

Okolie strediska môžete preskúmať pešími túrami i na bicykli. Spišská Magura je popretkávaná horskými cyklotrasami i asfaltovými chodníkmi pre rekreačných športovcov. Pohodlne tak môžete navštíviť neďalekú Beliansku Jaskyňu, múzeá v Spišskej Belej alebo si obzrieť unikátnu ľudovú architektúru Ždiaru a Osturne.  Navštívte Bachledku a nechajte sa očariť.

 

Náš tip:  Hľadáte skutočne výnimočný zážitok? Strávte noc v novom apartmáne PANORAMA priamo pri Chodníku korunami stromov. Spoločnosť Vám bude robiť len nočná obloha, okolitá príroda a ľudia s ktorými prídete. Viac info na www.bachledkahotels.sk

 

Otváracie hodiny

máj – jún:            9:00 – 17:00
júl – august:        9:00 – 18:00
september :       9:00 – 17:00
október – apríl: 9:00 – 16:00

 

Kontakt a informácie

BACHLEDKA Ski & Sun
Bachledova dolina 702
059 55 Ždiar

www.bachledka.sk, www.chodnikkorunamistromov.sk

info@bachledka.sk

Tel. Infocentrum Bachledka:  052/ 449 8101

Menu